Pracownia Pedagogiczna i Wydawnicza
dodano: 15 marca 2014 r.

Kolejny etap reformy edukacji w 2009 r. zmienił rytm pracy w polskiej szkole i przestał sprzyjać nowatorskim działaniom nauczycieli kształcenia zintegrowanego w najmłodszych klasach.

Rok 2014 przynosi kolejne zmiany – w Pracowni znajdziecie Państwo ofertę odpowiednią do nadchodzących zmian: Karty pracy to najlepsze ćwiczenia!

Szukajcie w aktualnościach!

Klasa I Karty pracy - edycja 2010

Klasa I - edycja 2004

Lata doświadczeń w pracy innowacyjnej zaowocowały nowym pakietem podręczników – w 2006 roku nauczyciele otrzymali ich nową edycję: serię Moje abc.

Przez niemal 20 lat Pracownia Pedagogiczna i Wydawnicza skupiała nauczycieli entuzjastów, którzy w trosce o ucznia tworzyli programy autorskie, poszukiwali nowych form i metod pracy z uczniem, tworząc nowoczesny i skuteczny system kształcenia zintegrowanego.

Od czasu wprowadzenia reformy edukacji w 1999 r. program i podręczniki przygotowane do realizacji Programu abc stały się tworzywem wielu innowacji pedagogicznych w Polsce w latach 90. i w pierwszej dekadzie XXI w. oraz wzorem dla wielu autorów publikacji edukacyjnych.

Klasa I - edycja 2000

 

Historia Pracowni Pedagogicznej i Wydawniczej sięga roku 1991. Autorski Program kształcenia zintegrowanego abc dla I etapu edukacji Janiny Korzańskiej powstał we współpracy z nauczycielką nauczania początkowego Renatą Mreńcą przy wsparciu prof. Małgorzaty Żytko z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Program abc, odwołujący się do naturalnej skłonności dzieci czerpania wiedzy z własnych doświadczeń i otaczających je zjawisk, zyskał uznanie nie tylko nauczycieli, ale i Ministra Edukacji Narodowej.

Nagroda MEN

Jako jedyny na I etapie edukacji został nagrodzony przez MEN oraz wyróżniony w kategorii publikcje dla nauczycieli na Targach Książki Edukacja ’99 za:

 

  • budowanie modelu kształcenia zintegrowanego,
  • usytuowanie ucznia w centrum działań edukacyjnych,
  • projekt opisowej oceny ucznia.


 

Copyright © 1991–2011 PPiW. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona zoptymalizowana do przeglądarek IE oraz Firefox do rozdzielczości 1024x768 i wyższych.